Παρασκευή, Δεκεμβρίου 13

Ένα επικό ματς στη Γ’ κατηγορία Φινλανδίας! (vid)

Πόσες φορές δεν έχουμε ακούσει την κλισέ ατάκα "αυτό το ματς τα είχε όλα"; Σίγουρα πολλές. Ωστόσο, ένας αγώνας για τη Γ’ κατηγορίας στη Φινλανδία μπορεί να διεκδικήσει αυτόν τον τίτλο, καθώς η εξέλιξή τους ήταν επική. Ειδικά στις καθυστερήσεις.
Η αναμέτρηση ανάμεσα στην FC Gnistan και την GrIFK (δεν είμαστε σε θέση να μεταφέρουμε τα ονόματα στα ελληνικά) είχε: Έξι γκολ (3-3), πολλά γελοία λάθη των δύο αμυνών, έναν ξεκαρδιστικό πανηγυρισμό, μια απίστευτη χαμένη ευκαιρία στις καθυστερήσεις για να γίνει το 4-2 και ένα φανταστικό γκολ, που διαμόρφωσε το τελικό σκορ!